Georgi Harrisonovi s láskouLittle John
2.12.2001

"Otevřeš-li své srdce,
pochopíš, co chci říci.
Tak dlouho jsme byli znečištěni,
ale zde je způsob, jak se očistit.
Zpíváním jmen Pána
se osvobodíš.
Pán čeká, až se probudíme
a znovu uvidíme."

George Harrison - píseň z alba All Things Must Pass

"Všechno počká, ale hledání Boha počkat nemůže," říkal George Harrison. Zpráva o jeho smrti byla pro mě příliš bolestná. Přestože jsem prožíval poslední dny velmi radostně, ve společnosti láskyplných a otevřených, báječných lidí oddaných Bohu, po zaslechnutí zprávy o Georgovi jsem stěží potlačoval slzy. George svými písněmi o lásce k Bohu dokázal duchovně povznést vědomí milionů lidí světa. Jeho písně jako "Můj sladký Pán" jsou nesmrtelné, navždy budou všechny budoucí generace přibližovat k Bohu. Jeho knížku "Zpívejte a buďte šťastní" v češtině si můžete stáhnout v rubrice Knihy.

George byl jedním z největších kazatelů Čaitanjova poselství o zpívání svatých jmen a lásce k Bohu. Bohu věnoval tolik - nahrání desek Hare Krishna, Radha Krishna Temple Album, All Things Must pass, Living in the Material World, financováním vytištění knihy "Kršna", zakoupením sídla Bhaktivedanta Manor a přetvořením ho na chrám Boha... Chápal věci v duchovních souvislostech. Jeden oddaný Kršny vzpomíná, že když George koupil Manor a on propadl nadšení ze stavby a na chvíli zapomněl na duchovní rozměr, George neopoměl připomenout: "Víš, kde je skutečný chrám, ne?" a ukazováčkem mu stlačil hruď a řekl: Je v tvém srdci!" Ve svém životě vždy hledal spirituální smysl. Jednou řekl: "Když už jste všechno zažil, potkal všechny slavné lidi, vydělal peníze, procestoval svět a získal veškerou slávu, stejně přemýšlíte: Je tohle všechno? Někteří se s tím mohli spokojit, ale já ne."

Během posledních dní byli s Georgem oddaní Boha a zemřel za zvuků Haré Kršna mantry. Jeho žena Olivia a čtyřiadvacetiletý syn Dhani poté odletěli do Indie, kde u Dašášvamédha ghátu ve Váranásí rozprášili popel v Ganze. Část popela měla být také rozprášena na posvátném místě v Allahabadu. George navštívil Váranásí před třemi měsíci, když tušil, že jeho konec se blíží. Rozhodl se odejít na posvátnou pouť do svého "duchovního rodiště", aby se připravil na smrt. Koupal se v posvátných vodách a modlil se v chrámech. Použil pseudonym a až do jeho odjezdu lidé netušili, že je mezi nimi. Po jeho smrti lidé stojí fronty na jeho písně, na Oxford Street stoupl jejich prodej o 200 procent. George odchází, ale jeho poselství o oddanosti a lásce k Bohu zůstává.
Děkuji ti, Georgi, za všechno.

Little John
www.sweb.cz/mystiq-cz s přispěním vnn.org, chakra.org a Reuters

=====================================================================================

Úvodní slova George Harrisona ke knize KRŠNA:

"Všichni hledáme KRŠNU. Někteří o tom nevědí, ale je to tak. KRŠNA je Bůh, zdroj veškeré existence, příčina všeho, co je, bylo a kdy bude. Jako Bůh je neomezený a má mnoho jmen. Allah - Buddha - Jehova - Ráma: Všechna jména jsou KRŠNA a všechna jsou stejná. Sloužením BOHU každou myšlenkou, slovem, SKUTKEM a zpíváním Jeho svatých jmen rozvine oddaný rychle vědomí Boha. Zpíváním
Haré Kršna, Haré Kršna,
Kršna Kršna, Haré Haré
Haré Ráma, Haré Ráma,
Ráma Ráma, Haré Haré
si člověk uvědomí existenci KRŠNY.
Chuť pudingu poznáme jen tehdy, když ho ochutnáme! Prosím, abyste se setkali s Bohem nyní, prostřednictvím sebeosvobozujícího procesu jógy (spojení) a abyste dali míru šanci.
All you need is Love (Krishna). Hari bol."
George Harrison 31.3.1970

nahoru