Kněz na faře znásilňoval mladé dívky


"Náběr" probíhal v odlehlých vesnicích, kde jim sliboval lepší život ve městě.

Brazilská veřejnost netrpí nouzí o pikantní sexuální skandály. Policie v této jihoamerické zemi v úterý zatkla dvaašedesátiletého katolického kněze, který sexuálně zneužíval a znásilňoval nezletilé dívky. Salomona Soarese de Olivieru obvinily čtyři dívky ve věku od 14 do 17 let z toho, že jim nabízel ubytování a jídlo na jeho faře Sao Joao Evangelista a Sao Paulu.

Nabídka nebyla zcela zdarma: za jídlo a nocleh kněz požadoval sexuální styk. Podle výpovědí dalších svědků katolický kněz děvčata verboval v odlehlých vesnicích brazilského státu Sao Paulo s příslibem ubytování a lepšího života ve městě. „Pro sexuální styky je v místním hotelu fotografoval nahé,“ uvedl vyšetřovatel.

Počátkem srpna obvinila brazilská policie evangelického faráře z Bela Horizonte. Jeho oběťmi se stalo sedm farnic, přičemž dvě z nich byly nezletilé. Přede dvěma týdny odsoudili v Porto Alegre kapucínského mnicha na 24 let vězení za opakované zneužívání jedné šestnáctileté dívky a zaměstnankyně na své faře, ke kterému docházelo v letech 1996 až 1997.

Zdroj: Nový čas
Matěj Gemrich
8/24/01

nahoru