Otevřený e-mail Cyrilu Svobodovi a vedení KDU-ČSL


Jiří Mašek, 15.02.2002
Převzato z: www.osud.cz

Vážený pane předsedo, vážené vedení KDU-ČSL,

s opravdu velkým překvapením a zklamáním beru na vědomí fakt, že to byla právě Vaše strana, která umožnila, aby projednávání nákupu stíhacích letounů přešlo do dalšího čtení. Domnívám se, že tento Váš "akt" je dalším v řadě důkazů diskreditace Ježíšova učení církvemi, potažmo politickými stranami, které se zaštiťují jeho jménem.

Předpokládám, že alespoň většina z Vašich členů jeho učení zná. Potom mi tedy, prosím, vysvětlete, jak se shoduje ono základní "oplácejte zlo dobrem" se šroubováním vojenských výdajů do astronomických výšin, jak se shoduje s Vaším hlasováním ve sněmovně?

Copak nevidíte, že zbraně nikdy nic dobrého nepřinesly? Ať již na jedné, či druhé straně? Nebo to vidíte, a přesto tak hlasujete? Zapíráte tedy Boha?

Vážení poslanci KDU-ČSL, velmi Vás prosím, abyste znovu zvážili, zda jste v politice proto, že jste vnitřně čistí a na svém příkladu můžete učit, přitáhnout další, ukazovat jim Světlo, nebo úplně z jiných důvodů. Jsem přesvědčen o tom, že čím dál více Vašich voličů začíná mít v této věci poměrně jasno.

Myslíte-li to se "svou" politikou upřímně, přejmenujte se. Myslíte-li to s křesťanstvím upřímně, probuďte se! Apeluji na všechny křesťany a lidi dobré vůle České republiky, aby (nejen) této straně k morální obrodě dopomohli. K tomu nám všem pomáhej Bůh!

S velkým zklamáním, ale přesto v úctě a lásce,

Jiří Mašek,
šéfredaktor internetového deníku www.osud.cz
člen přípravného výboru Blaník - hnutí pro 21. století

nahoru