Výzva menších stran: Vyměňme PARLAMENT, rozežeňme zákulisní BRATRSTVO!


Převzato z www.osud.cz, 11.04.2002

My, představitelé demokratických politických stran a hnutí ODA, Strana za životní jistoty, Klub angažovaných nestraníků, Naděje, Hlas a LiRA, vyzýváme všechny voliče, aby vyměnili opotřebovaný, unavený a vyhaslý parlament.

Politika dnes vládnoucích stran je nebezpečná, protože je občanům nesrozumitelná a také proto, že důležitá rozhodnutí se dělají v zákulisí politických sekretariátů.

Zemi vládne zákulisní Bratrstvo, jehož chapadla jdou napříč systémem sněmovních politických stran. Hlas pro kteroukoli ze stran Bratrstva tak ve skutečnosti propadne, neboť nemůže žádným způsobem přispět ke změně současného stavu. Apelujeme na všechny občany v této zemi, kterým je drahá demokracie, aby volili strany, které se nepodílejí na současném rozdělení moci. Volbou našich stran Váš hlas nepropadne, protože umožní větší otevřenost českého politického spektra a skutečnou změnu.

Jsme přesvědčeni, že přichází čas pro novou generaci českých političek a politiků.

Už žádná křesla pro zkorumpované poslance. Jsme připraveni převzít odpovědnost a vymést nepořádek, který způsobily vládnoucí strany.

Naším společným krédem je služba občanům, právní jistoty a svoboda jednotlivce i společnosti.

V Praze 10. 4. 2002
Zdroj: www.strana-nadeje.cz

Poznámka jm: Ano, i mně se zdá, že na onu větu - nevolte malé strany, váš hlas propadne - už nás snad nemohou dostat, byť už jí zase začínám slyšet od přátel, rodinných příslušníků i známých. Ze současných parlamentních stran si prostě žádnou vybrat nemohu (pojem Bratrstvo je výstižný a ještě dosti sofistikovaný), nevolit považuji za nic neřešící přístup (i když pokud by prázdné obálky hodilo například 50% voličů, pak by to jistě dopad mělo značný).

nahoru