Čínské pyramidy a objev města Inků


Převzato z: http://eldar.cz/hade/

Pyramidy v Číně

O tom, že v Číně jsou pyramidy, se díky současnému režimu ví velmi málo. Stejně tak je komunistický režim zodpovědný za to, že tyto pyramidy dodnes nejsou pořádně vědecky prozkoumány. Nyní se možná situace změní.
 
cinske_pyramidy
Dosavadní vědecké bezvládí dost nahrávalo různým UFOlogům a hledačům senzací, kteří spoustu pyramid označili za základny nebo startovací rampy mimozemšťanů. Snad nejzáhadnější je tzv. Bílá pyramida v horách Qin Ling Shan, zhruba 100 kilometrů od města Xi'an.

Pyramida má být 300 metrů vysoká a jméno jí dal Hartwig Hausdorf, který o ní vydal knihu Die Weisse Pyramide (vydavatel Knaur, Mnichov, 1994). (Jeho některé jiné knihy vyšly ve slovenštině.) Podle něj se podařilo během druhé světové války americkému pilotovi C-54 pyramidu vyfotit při přeletu z Assamu v severní Indii na základnu v Číně. Cestou se mu porouchalo letadlo a při nízké výšce uviděl právě tuto pyramidu. Hausdorf i pilot se posléze do Číny vrátili a Bílou pyramidu navštívili a vyfotografovali.
 
cinske_pyramidy
Satelitní obrázek střední Číny s pyramidami
Vedle toho v centrální Číně existuje ale ještě dvanáct dalších velkých pyramid, např. v údolí Qin Lin, v horách Moa Ling poblíž města Xianyang, u řeky Wei Ho, ve Stensi, Shandongu či u hory Taibai Shan. Všechny prozkoumali a nafotili spíše fanoušci a zastánci mimozemského vlivu na vznik lidské civilizace.

Až nyní na západ země vyrazila devítičlenná vědecká expedice čínských odborníků, aby prozkoumala pyramidu v provincii Qinghai (Čching-chaj) na hoře Baigong. Pyramida je 50 – 60 metrů vysoká a má tři jeskyně s vchody ve tvaru trojúhelníku. Pověsti tvrdí, že jde o startovací rampu mimozemšťanů.

Uvnitř pyramidy se podle čínské agentury Xinhua nachází červeně zbarvené potrubí, jež vede do nitra pyramidy a blízkého solného jezera. V neobydlené krajině v okolí pyramidy jsou rozptýleny kameny zvláštních tvarů, trubky a kusy rezavého železa.

Podle výzkumníků blízké observatoře Čínské akademie sociálních věd je teorie o mimozemském původu pyramidy nejjednodušším a nejnormálnějším vysvětlením. Žádné další detaily, např. o stáří pyramidy, již zdroje nezmiňují. Podle Hausdorfa jsou však pyramidy staré zhruba 4500 – 5000 let.

Jan Lipšanský, Tiscali / Reuters - 20. 6. 2002
OBJEV MĚSTA INKŮ


LIMA 19. března 2002 - V jižním Peru bylo objeveno další město Inků. Starobylé sídlo, kde Inkové našli útočiště po vítězství španělských dobyvatelů, leží na svazích Andského pohoří. Podle badatelů jde o největší nález od roku 1964, kdy bylo nalezeno město Vilcabamba. Město zahrnuje více než 100 staveb včetně pyramidy, obřadní plošiny a osmikilometrového zavlažovacího kanálu.

Podle odborníků jde o největší incké město nalezené od roku 1964. Tehdy bylo objeveno město Vilcabamba, považované za poslední útočiště inckých vládců poražených Španěly. Nově odhalené sídlo leží asi 470 kilometrů jihovýchodně od Limy a 39 kilometrů jihozápadně od Machu Picchu, neznámějších inckých ruin a hlavního turistického lákadla. "Místo se ukázalo mnohem rozsáhlejší, než jsme očekávali," řekl peruánský archeolog Alfredo Valencia, který se účastní vykopávek. "Rozkládá se na šesti kilometrech čtverečných a leží ve výšce asi 3300 metrů ve velmi strmém terénu. Jeho přirozená krása je ohromující.

Frost se domnívá, že Inkové, kteří uctívali zasněžené vrcholky hor, se tam usadili pro nádherný výhled na okolní krajinu. Obyvatelé města údajně také těžili stříbro v nedalekém dole. Expedice na místě nalezla keramiku, kamenné nástroje a lidské pozůstatky. Do odlehlé horské oblasti podle Frosta našlo cestu jen málo Španělů, pokud vůbec nějací. "Toto místo může nést stopy incké civilizace bez evropského vlivu od prvopočátků až po samý konec," soudí.

Inkové vládli v Peru asi od roku 1430 do příchodu Španělů v roce 1532. Stavěli kamenná města a silnice a měli dobře organizovanou společnost a armádu. Jejich velká říše, která se kdysi rozkládala ode dnešní Kolumbie až po centrální Chile, se zhroutila po vpádu španělských dobyvatelů.

nahoru