Katastrofa Kursku přesně předpovězena bulharskou věštkyní v roce 1980Medium Vanga Predicted Death of Kursk

Komsomolskaya Pravda, August 25, 2000

9-17-00


Začátkem roku 1999 vysílala ruská televize předpovědi Vangy, slavné bulharské věštkyně. Její první proroctví přišly v roce 1980. V televizním programu lidé slyšeli její předpovědi právě z roku 1980, které se týkaly let 1999 a 2000. Kromě jiného řekla:

"Kursk bude pod vodou a celý svět nad tím bude truchlit." Pokračovala: "Může se to stát v roce 1999 nebo 2000. Ale zcela jistě se to stane v srpnu."

Obyvatelé Kursku přirozeně vzali toto proroctví s humorem a nevěřili mu. Až nyní se ukázalo, že Vanga nehovořila o městě Kusku, nýbrž o ponorce pojmenované po něm. Zatímco celá země čekala na zprávy z Barentsova moře, lidé z Kursku začali hovořit o proroctví vztahujícím se k této tragédii. V Kursku se teď o předpovědích Vangy mluví doma, v práci i při jízdě hromadnou dopravou.

Ruská psycholožka Taťána Somová uvádí, že je snadné věřit takovým proroctvím poté, co se něco stane, a že mnoho předpovědí Vangy se nenaplnilo. Nicméně podotýká, že její proroctví týkající se katastrofy ruské ponorky bylo velmi přesné a naplnilo se zcela tak, jak v roce 1980 předpověděla.

nahoru