Objeveno město starší než Mohendžodáro


Z Reuters a timesofindia.com převzal Little John (www.sweb.cz/mystiq-cz)

11.2.2002 — NEW DELHI: Indičtí vědci uskutečnili archeologický objev památek z let okolo 7500 př. n.l. "To svědčí o tom, že nejstarší města světa tu stála už o 4000 let dříve, než se dnes věří," uvedl ve středu jeden z vládních představitelů.

Ministr pro vědu a technologii Murli Manohar Joshi řekl na tiskové konferenci: "Vědci nalezli nedaleko břehu Suratu klády a polena, zbytky hrnců, fosilie a zjevně konstrukční materiál. Některé z těchto artefaktů objevené Národním institutem oceánologické technologie (NIOT) se datují do let 7500 př. n.l., což vypovídá o dávné kultuře na území dnešního Cambayského zálivu, kterou později pohltilo moře."

"Dosud se věří, že první světová města se objevila okolo r. 3500 př. n.l. v údolí Sumeru, na území dnešního Iráku," uvádí vládní zpráva. Nezávislý archeolog S.N. Rajguru řekl: "Podle památek a akustických podob geometrických struktur můžeme bezpečně říci, že v této oblasti jsou záznamy o lidské činnosti z doby před 9500 lety."

Po potvrzení těchto objevů by padla teorie, že nejstarší indickou civilizací byla civilizace Harappy z období 2500 let př. n.l.

nahoru